PREMIATS
ALPHABETICAL ORDER

1, 2, 3 DEL PAYASO, FESTIVAL DE CIRCO DE TIANA 2012

A MODO DE ESPERANZA, D’ANDRÉS CORCHERO I AGUSTÍ FERNÁNDEZ 2001

ACCIDENTS POLIPOÈTICS 1997

AGRUPACIÓN SEÑOR SERANO 2015

AL MÓN DEL PARALLEL/MARIA YÁÑEZ, BELLA DORITA 1986

ALBERT PLA 2011

ALBERT VIDAL 1978

ALEXIS VALDÉS 1998

ALFONS VILALLONGA 2000

ALMAZEN 2008

AMADEU ASENSI 1978

ÁNGEL PAVLOVSKY 1979-1996

ÁNGEL PRADO CONTRERAS 1996

ÁNGEL ZÚÑIGA 1992

ANGÈLICA LIDDELL 2011

AREATANGENT 2006

ARNAU VILARDEBÓ 1994

ARTURO BRACHETTI 1992

ASSOCIACIÓ CULTURAL NYAM NYAM 2016

ASUNCIÓN AGUADÉ 2016

ATEMPO CIRC 2009

ATENEU POPULAR 9 BARRIS 1997

AURÉLIEN BORY 2014

BÉSAME EL CACTUS, DE SOL PICÓ 2001

BIG BOUNCERS 2015

BOULEVARD OF BROKEN DREAMS 2002

BUTLLETÍ D’INTERNET CLOWN PLANET, D’ÀLEX NAVARRO 2001

CABARET BARCELONA DE NIT 1983

CAMBRERS DEL BELLE EPOQUE 1988

CAMILLE BOITEU 2011

CAMUT BAND 1996

CARLA ROVIRA 2016

CARLES FLAVIÀ 1999

CARLES SANTOS 1993-2000

CARME SANSA 1978

CARROLL 1983

CASA FORÉS 1981

CECILIA ROSSETTO 1996

CHARLIE RIVEL 1979

CHICOS MAMBO SHOW 1994

CHRISTA LEEM 1977

CHRISTIAN ATANASIU 1997

CÍA. ¡VALIENTE PLAN! 1998

CIRC CRAC 1997

CIRC DE MOSCOU 1992

CIRCO IMPERFECTO 2001

CÍRCOL MALDÀ 2001

CLARET PAPIOL 2008

CLUB CLOWNS 1981

COLITA 2008

COMEDIANTS 1989

COMPANYIA CRUEL·LA DE VIL 1988

COMPANYIA EL ESPEJO NEGRO 1993

COMPANYIA IMPROMPTU
2002

COMPANYIA LA FANFARRA 1986

COMPANYIA PHILIPPE GENTY 1997

COMPANYIA TEATRO MUSICAL INSTINTOS 1994

CONCHA VELASCO 2012

CONSISTORI DE SABADELL 1989

COS DE BALL DEL CABARET BARCELONA DE NIT 1989

CRÓNICA DE JOSÉ AGARROTADO DE LOS CORDEROS.SC. 2006

DISSENY DE VESTUARI DE LYDIA AZZOPARDI EN ELS ESPECTACLES PSITT!! PSITT!! I CARAVAN 2006

DOLLY VAN DOLL 1984-1992

EDICIONS DE L’EIXAMPLE 1987

EL INGENIO 1979

EL LLIBRE ALADY, L’ÚLTIM REI DEL PARAL·LEL, DE MIQUEL BÀDENAS I RICO 2001

EL REY DE LA MAGIA 1977

EL SOMNI DE MOZART, DEL MUSICAL MÉS PETIT 1998

ELVIRA VÁZQUEZ 2011

EMMA MELERAS 1996

EMPAR ROSSELLÓ 2003

EMPRESA IGUAL DE FOCS ARTIFICIALS I ISIDRE
PANYELLA, MESTRE PIROTÈCNIC
1990-1991

ENNIO MARCHETTO 1996

ENRIQUE VARGAS i EL TEATRO DE LOS SENTIDOS 2003

EOS PRODUCCIONS I L’EQUIP ARTÍSTIC 2003

ERNESTO COLLADO I ALFONSO VILALLONGA 2002

ESCAMILLO 1981

ESCARLATA CIRCUS 2013

ESCENOGRAFIA LUMÍNICA DE DAFT PUNK 2006

ESCOLA DE TÈCNIQUES D’EXPRESSIÓ EL TIMBAL 1990-1991

ESPAI CONSERVAS 1999

ESPAI EL PENÚLTIMO DEL BORNE 1998

ESPAI ESCÈNIC JOAN BROSSA 1999-2008

ESPAI LES GOLFES 1998

ESPECTACLE T’ESTIMO, ETS PERFECTE... JA ET CANVIARÉ 2000

ESTER BARTOMEU 1997

ESTHER FORMOSA 1989

EUGENI NADAL, EXBATLLE DE TÀRREGA, I EL SEU EQUIP DE TREBALL (GRUP PROMOTOR DE LA FIRA DE TÀRREGA) 1989

Exposició "PARAL·LEL 1894-1939" 2013

FAKIR KIRMAN 1982

FERNANDO ALBALAT 1982

FESTIVAL DE CREACIÓ CONTEMPORÀNIA ESCENA POBLENOU 2014

FESTIVAL MAPA 2008

FESTIVAL PANORAMA D'OLOT 2006

FIRA INTERNACIONAL DE CIRC TRAPEZI 2000 DE VILANOVA I LA GELTRÚ 2000

FRANCESC VALLDEPERAS 1983

FURA 2001

GEORGE AND MARGARET 1989

GERMANES CAPISTROS 1981

GERMANES FREDIANI 1992

GERMANS MARTÍ 1984

GERMANS SALVADOR 1979

GODOY 2001

GRAFFITI RESEARCH LAB 2007

H. V. TOZER 1987

HAUSSON 1978

HERMANOS OLIGOR 2003

HERTA FRANKEL 1985

IAGO PERICOT 2015

JAUME BERNADET, "JAUMET" de COMEDIANTS 2010

JAUME MATEU (TORTELL POLTRONA) 1987

JOAN ARMENGOL 2003

JOAN CATALÀ 2014

JOAN FORNS (LI-XANG) 1985

JOAN MAGRINYÀ 1983

JOAN MARIA MINGUET I BATLLORI 1987

JOAN TENA 2006

JOAO GARCIA MIGUEL 2008

JORDI COLOMINAS 2010

JORDI GALÍ 2013

JORDI BERTRAN 1987

JORDI JANÉ 2003

JORDI ORIOL 2011

JORDI SABATÉS 2013

JORGE DUTOR i GUILLEM MONT de PALOL 2014

JOSÉ ANTONIO SÁNCHEZ MARTÍNEZ 2007

JOSÉ DE LA VEGA 2009

JOSÉ DE UDAETA 2007

JOSÉ DOMÍNGUEZ 1992

JOSÉ MANUEL PINILLO 2003

JOSEP MARIA CARBONELL 1992

JUAN DE LA PRADA 1985

JUAN EDUARDO LÓPEZ 2003

JULIETA SERRANO 2006

KAMCHÀTKA 2010

KO MUROBUSHI 2010

KOSMIC KABARET 1993

KRIK-KRAK 1981

L'ART DEL RISC - KRTU, DEPT. DE CULTURA DE LA GENERALITAT 2006

LA CASA MÀGICA DE XEVI 2002

LA CHANA 2014

LA CUBANA 1988

LA CUINA DE LES ARTS 1979

LA CÚPULA VENUS 1979

LA FURA DELS BAUS 1997

LA GRAN SCENA OPERA 2002

LA PORTA 2000

LA RAMBLA DE BARCELONA 1990-1991

LA TROVA 2000

LA ZARANDA 2013

LE PETIT BAZAR ÉROTIK, UNA PRODUCCIÓ DE TOF THÉÂTRE AMB LA BALESTRA, THÉÂTRE MANARF, LE THÉATRE DE CUISINE, LES PETITS MIRACLES, VÉLO THÉÂTRE, GREEN GINGER I PICKLED IMAGE, LAIKA I TURAK THÉÂTRE. 2000

LE VIDE 2016

LEANDRE 2003

LEO BASSI 1998

LES ZEIGFIELD 1979

LI XANG 1977

LITA CLAVER “LA MAÑA” 1987

LLANTIOL 1982

LLOLL BERTRAN 1992

LLUÏSA CASAS 2007

LLUÍS SOLÀ, DIRECTOR DE L’HOMENATGE A ANNA RICCI 2001

LOCO BRUSCA 2002

LOS GALINDOS 2000

LOS LOS 1994

LOS SNACS 1993

LOS CORDEROS.SC 2013

MADAME ET MONSIEUR, DE LA CIA. LEANDRE-CLAIRE 2002

MÀGIC TRÉBOL 1985

MANEL BARCELÓ 1996

MANOLO ALCÁNTARA 2007

MANUELA CARRASCO 2013

MARCEL·LÍ ANTÚNEZ 2000

MARCOS MORAU, PABLO GISBERT i ROBERTO FRATINI 2013

MARDUIX TITELLES 1993

MARIAELENA ROQUÉ 2007

MARIA STOYANOVA 2003

MIGUEL GILA 1993

MIGUEL NOGUERA 2012

MIQUEL LUMBIERRES (APLAUDIMENT PÒSTUM) 2006

MIMI POMPOM 1990-1991

MIQUEL BARCELÓ i JOSEF NADJ 2006

MNEMOPARK, RIMINI PROTOKOL 2007

MOMIX 1994

MÒNICA LÓPEZ, NINA I MUNTSA RIUS 1997

MONTI & CIA 1998

MÚSICA, MAESTRO, DE LOS EXCÉNTRICOS 2002

NAZARIO 1992

PANEM ET CIRCENSES 1992

PARA FEDERICO UN SON, DE LEONEL VALDÉS Y JOSÉ NICOLÁS 1999

PASCAL CHEVALIER 1986

PASCAL COMELADE 1999

PEDRO MORENO, VIOLETA LA BURRA 2012

PEP BOU 1984-1989

PEPA PLANA 1999

PEPE RUBIANES 1999

PERE FAURA 2015

PIRONDELLO 1983

PLAYGROUND 2006

"PLECS" de MANOLO ALCÁNTARA i XAVIER ERRA 2010

POLITICHIEN KABARETT, D’EL BURLADERO 2001

PONTEN PIE 2010

PRESS 2013

PSIRC 2013

QUE-CIR-QUE 1999

QUENTIN CLEMENCE 2001

QUIM PUJOL 2010

RES A LES BUTXAQUES, Romanès Cirque Tsigane 2006

ROBERTO OLIVÁN 2012

ROGELIO RIVEL 1996

ROJO TANGO, DE CECILIA ROSSETO 2001

ROSA MARIA LLOP i JOSEP MARIA MARTÍNEZ 2003

ROSA MARIA SARDÀ
1979

ROSA NOVELL 1993

ROSER BATALLA I ROGER PEÑA 1996

SADARI MOVEMENT LABORATORY 2015

SALA DE FESTES EL MOLINO 1976

SALA LLANTIOL DEL POBLE ESPANYOL 1988

SARRUGA PRODUCCIONS 1996

SCALA BARCELONA 1985

SE DE UN LUGAR 2013

SEMOLINA TOMIC 2003

SERGI BUKA 2009

SERGI LOZANO 1986

SHOW BOOKS (Llibreria de l’espectacle) 2007

SIMONA LEVI 1999

SOCIEDAD RECREATIVA CASINO PRADO SUBURENSE I SOCIEDAD RECREATIVA EL RETIRO 1994

SOL PICÓ 2009

SÒNIA GÓMEZ 2007

SÒNIA HERMAN DOLZ 2000

SOUNDPAINTING, DE WALTER THOMPSON, AL LEM 2001

TALLER DE MÚSICS 1994

TAXI ANARQUIA 2008

TEATRE ARNAU 1982

TEATRE DE LA BOHÈMIA 1990-1991

TEATRE PER LA PAU 2003

TEATRE SALA TRONO 2007

TENA BUSQUETS 2016

TERESA CALAFELL (menció especial) 2000

THE CHANCLETTES 2000

THE SCALEXTRIS EXPERIENCE 1999

TONI ALBÀ 1996

TORTELL POLTRONA 2001

TÓRTOLA VALÈNCIA, D’ANNA CASAS, MÒNICA QUINTANA, CARLES MÚRIAS I XAVIER ALBERTÍ 2001

TRICICLE 1998

VALERIE POWLES 2002

VICENTE ESCUDERO 1979

VICKY PEÑA 1998

XAVIER GIRONÈS, “GIRÓ” 1986

Sebastià Gasch FAD Awards Of Paratheatrical Arts