PREMIATS
CHRONOLOGICAL ORDER


1976 SALA DE FESTES EL MOLINO

1977 CHRISTA LEEM

1977 EL REY DE LA MAGIA

1977 LI XANG

1978 ALBERT VIDAL

1978 AMADEU ASENSI

1978 CARME SANSA

1978 HAUSSON

1979 ÁNGEL PAVLOVSKY

1979 CHARLIE RIVEL

1979 EL INGENIO

1979 GERMANS SALVADOR

1979 LA CUINA DE LES ARTS

1979 LA CÚPULA VENUS

1979 LES ZEIGFIELD

1979 ROSA MARIA SARDÀ

1979 VICENTE ESCUDERO

1981 CASA FORÉS

1981 CLUB CLOWNS

1981 ESCAMILLO

1981 GERMANES CAPISTROS

1981 KRIK-KRAK

1982 FAKIR KIRMAN

1982 FERNANDO ALBALAT

1982 LLANTIOL

1982 TEATRE ARNAU

1983 CABARET BARCELONA DE NIT

1983 CARROLL

1983 FRANCESC VALLDEPERAS

1983 JOAN MAGRINYÀ

1983 PIRONDELLO

1984 DOLLY VAN DOLL

1984 GERMANS MARTÍ

1984 PEP BOU

1985 HERTA FRANKEL

1985 JOAN FORNS (LI-XANG)

1985 JUAN DE LA PRADA

1985 MÀGIC TRÉBOL

1985 SCALA BARCELONA

1986 AL MÓN DEL PARAL•LEL/MARIA YÁÑEZ, BELLA
DORITA

1986 COMPANYIA LA FANFARRA

1986 PASCAL CHEVALIER

1986 SERGI LOZANO

1986 XAVIER GIRONÈS, “GIRÓ”

1987 EDICIONS DE L’EIXAMPLE

1987 H. V. TOZER

1987 JAUME MATEU (TORTELL POLTRONA)

1987 JOAN MARIA MINGUET I BATLLORI

1987 JORDI BERTRAN

1987 LITA CLAVER “LA MAÑA”

1988 CAMBRERS DEL BELLE EPOQUE

1988 COMPANYIA CRUEL•LA DE VIL

1988 LA CUBANA

1988 SALA LLANTIOL DEL POBLE ESPANYOL

1989 COMEDIANTS

1989 CONSISTORI DE SABADELL

1989 COS DE BALL DEL CABARET BARCELONA DE NIT

1989 ESTHER FORMOSA

1989 EUGENI NADAL, EXBATLLE DE TÀRREGA, I EL SEU
EQUIP DE TREBALL (GRUP PROMOTOR DE LA FIRA DE
TÀRREGA)

1989 GEORGE AND MARGARET

1989 PEP BOU

1990-1991 EMPRESA IGUAL DE FOCS ARTIFICIALS I
ISIDRE PANYELLA, MESTRE PIROTÈCNIC

1990-1991 ESCOLA DE TÈCNIQUES D’EXPRESSIÓ EL
TIMBAL

1990-1991 LA RAMBLA DE BARCELONA

1990-1991 MIMI POMPOM

1990-1991 TEATRE DE LA BOHÈMIA

1992 ÁNGEL ZÚÑIGA

1992 ARTURO BRACHETTI

1992 CIRC DE MOSCOU

1992 DOLLY VAN DOLL

1992 GERMANES FREDIANI

1992 JOSÉ DOMÍNGUEZ

1992 JOSEP MARIA CARBONELL

1992 LLOLL BERTRAN

1992 NAZARIO

1992 PANEM ET CIRCENSES

1993 CARLES SANTOS

1993 COMPANYIA EL ESPEJO NEGRO

1993 KOSMIC KABARET

1993 LOS SNACS

1993 MARDUIX TITELLES

1993 MIGUEL GILA

1993 ROSA NOVELL

1994 ARNAU VILARDEBÓ

1994 CHICOS MAMBO SHOW

1994 COMPANYIA TEATRO MUSICAL INSTINTOS

1994 LOS LOS

1994 MOMIX

1994 SOCIEDAD RECREATIVA CASINO PRADO
SUBURENSE I SOCIEDAD RECREATIVA EL RETIRO

1994 TALLER DE MÚSICS

1996 ÁNGEL PAVLOVSKY

1996 ÁNGEL PRADO CONTRERAS Ikebana

1996 CAMUT BAND

1996 CECILIA ROSSETTO, Dame un beso.

1996 EMMA MELERAS

1996 ENNIO MARCHETTO

1996 MANEL BARCELÓ

1996 ROGELIO RIVEL

1996 ROSER BATALLA I ROGER PEÑA Sweeney Todd.

1996 SARRUGA PRODUCCIONS

1996 TONI ALBÀ

1997 ACCIDENTS POLIPOÈTICS

1997 ATENEU POPULAR 9 BARRIS

1997 CHRISTIAN ATANASIU

1997 CIRC CRAC

1997 COMPANYIA PHILIPPE GENTY

1997 ESTER BARTOMEU

1997 LA FURA DELS BAUS

1997 MÒNICA LÓPEZ, NINA I MUNTSA RIUS

1998 ALEXIS VALDÉS

1998 CÍA. ¡VALIENTE PLAN!

1998 EL SOMNI DE MOZART, DEL MUSICAL MÉS PETIT

1998 ESPAI EL PENÚLTIMO DEL BORNE

1998 ESPAI LES GOLFES

1998 LEO BASSI

1998 MONTI & CIA, Klowns.

1998 TRICICLE.

1998 VICKY PEÑA

1999 CARLES FLAVIÀ

1999 ESPAI CONSERVAS

1999 ESPAI ESCÈNIC JOAN BROSSA

1999 PARA FEDERICO UN SON, DE LEONEL VALDÉS Y
JOSÉ NICOLÁS

1999 PASCAL COMELADE

1999 PEPA PLANA

1999 PEPE RUBIANES

1999 QUE-CIR-QUE

1999 SIMONA LEVI

1999 THE SCALEXTRIS EXPERIENCE

2000 ALFONS VILALLONGA

2000 CARLES SANTOS

2000 ESPECTACLE T’ESTIMO, ETS PERFECTE... JA ET
CANVIARÉ

2000 FIRA INTERNACIONAL DE CIRC TRAPEZI 2000 DE VILANOVA I LA GELTRÚ

2000 LA PORTA

2000 LA TROVA

2000 LE PETIT BAZAR ÉROTIK, UNA PRODUCCIÓ DE TOF THÉÂTRE AMB LA BALESTRA, THÉÂTRE MANARF, LE
THÉATRE DE CUISINE, LES PETITS MIRACLES, VÉLO
THÉÂTRE, GREEN GINGER I PICKLED IMAGE, LAIKA I
TURAK THÉÂTRE.

2000 LOS GALINDOS

2000 MARCEL·LÍ ANTÚNEZ

2000 SÒNIA HERMAN DOLZ

2000 TERESA CALAFELL (menció especial).

2000 THE CHANCLETTES

2001 A MODO DE ESPERANZA, D’ANDRÉS CORCHERO I
AGUSTÍ FERNÁNDEZ

2001 BÉSAME EL CACTUS, DE SOL PICÓ

2001 BUTLLETÍ D’INTERNET CLOWN PLANET, D’ÀLEX
NAVARRO

2001 CIRCO IMPERFECTO

2001 CÍRCOL MALDÀ

2001 EL LLIBRE ALADY, L’ÚLTIM REI DEL PARAL·LEL, DE MIQUEL BÀDENAS I RICO

2001 FURA

2001 GODOY

2001 LLUÍS SOLÀ, DIRECTOR DE L’HOMENATGE A ANNA
RICCI

2001 POLITICHIEN KABARETT, D’EL BURLADERO

2001 QUENTIN CLEMENCE

2001 ROJO TANGO, DE CECILIA ROSSETO

2001 SOUNDPAINTING, DE WALTER THOMPSON, AL LEM

2001 TORTELL POLTRONA

2001 TÓRTOLA VALÈNCIA, D’ANNA CASAS, MÒNICA
QUINTANA, CARLES MÚRIAS I XAVIER ALBERTÍ

2002 BOULEVARD OF BROKEN DREAMS

2002 COMPANYIA IMPROMPTU

2002 ERNESTO COLLADO I ALFONSO VILALLONGA

2002 LA CASA MÀGICA DE XEVI

2002 LA GRAN SCENA OPERA

2002 LOCO BRUSCA

2002 MADAME ET MONSIEUR, DE LA CIA. LEANDRE-
CLAIRE

2002 MÚSICA, MAESTRO, DE LOS EXCÉNTRICOS

2002 VALERIE POWLES

2003 EMPAR ROSSELLÓ

2003 ENRIQUE VARGAS i EL TEATRO DE LOS SENTIDOS

2003 EOS PRODUCCIONS I L’EQUIP ARTÍSTIC

2003 HERMANOS OLIGOR

2003 JOAN ARMENGOL

2003 JORDI JANÉ

2003 JOSÉ MANUEL PINILLO

2003 JUAN EDUARDO LÓPEZ

2003 LEANDRE

2003 MARIA STOYANOVA

2003 ROSA MARIA LLOP i JOSEP MARIA MARTÍNEZ

2003 SEMOLINA TOMIC

2003 TEATRE PER LA PAU

2006 JOAN TENA

2006 JULIETA SERRANO

2006 PLAYGROUND

2006 MIQUEL BARCELÓ i JOSEF NADJ

2006 CRÓNICA DE JOSÉ AGARROTADO DE LOS CORDEROS.SC.

2006 AREATANGENT

2006 L'ART DEL RISC - KRTU, DEPT. DE CULTURA DE LA GENERALITAT

2006 FESTIVAL PANORAMA D'OLOT

2006 ESCENOGRAFIA LUMÍNICA DE DAFT PUNK

2006 DISSENY DE VESTUARI DE LYDIA AZZOPARDI EN ELS ESPECTACLES PSITT!! PSITT!! I CARAVAN

2006 MIQUEL LUMBIERRES (APLAUDIMENT PÒSTUM)

2006 RES A LES BUTXAQUES, Romanès Cirque Tsigane

2007 JOSÉ ANTONIO SÁNCHEZ MARTÍNEZ

2007 JOSÉ DE UDAETA

2007 MNEMOPARK, RIMINI PROTOKOL

2007 GRAFFITI RESEARCH LAB

2007 SHOW BOOKS (Llibreria de l’espectacle)

2007 LLUÏSA CASAS

2007 MANOLO ALCÁNTARA

2007 MARIAELENA ROQUÉ

2007 SÒNIA GÓMEZ

2007 TEATRE SALA TRONO

2008 ALMAZEN

2008 CIRCO DE LA SOMBRA

2008 CLARET PAPIOL

2008 COLITA

2008 ESPAI ESCÈNIC BROSSA

2008 FESTIVAL MAPA

2008 JOAO GARCIA MIGUEL

2008 TAXI ANARQUIA

2009 SERGI BUKA

2009 ATEMPO CIRC

2009 JOSÉ DE LA VEGA

2009 SOL PICÓ

2010 JAUME BERNADET, "JAUMET" de COMEDIANTS

2010
"PLECS" de MANOLO ALCÁNTARA y XAVIER ERRA

2010 PONTEN PIE

2010 KAMCHÀTKA

2010 JORDI COLOMINAS

2010 QUIM PUJOL

2010 KO MUROBUSHI

2011 ALBERT PLA

2011 ANGÈLICA LIDDELL

2011 CAMILLE BOITEU

2011 JORDI ORIOL

2012 1, 2, 3 DEL PAYASO, FESTIVAL DE CIRCO DE TIANA

2012 MIGUEL NOGUERA

2012 CONCHA VELASCO

2012 PEDRO MORENO, VIOLETA LA BURRA

2012 ROBERTO OLIVÁN

2013 JORDI SABATÉS

2013 LA ZARANDA

2013 MARCOS MORAU, PABLO GISBERT i ROBERTO FRATINI

2013 LOSCORDEROS.SC

2013 SE DE UN LUGAR

2013 MANUELA CARRASCO

2013 ESCARLATA CIRCUS

2013 Exposició “PARAL·LEL 1894-1939”

2013 JORDI GALÍ

2013 PSIRC

2013 PRESS

2014 FESTIVAL DE CREACIÓ CONTEMPORÀNIA ESCENA POBLENOU

2014 LA CHANA

2014 JOAN CATALÀ

2014 JORGE DUTOR i GUILLEM MONT de PALOL

2014 AURÉLIEN BORY

2015 SEÑOR SERRANO GROUP

2015 IAGO PERICOT

2015 PERE FAURA

2015 BIG BOUNCERS COLLECTIVE

2015 SADARI MOVEMENT LABORATORY

2016 TENA BUSQUETS

2016 ASUNCIÓN AGUADÉ

2016 ASSOCIACIÓ CULTURAL NYAM NYAM

2016 CARLA ROVIRA

2016 LE VIDE

Sebastià Gasch FAD Awards Of Paratheatrical Arts